Uygulama İzinleri Nasıl Değiştirilir ?

Mehtun

Global Mod
Global Mod
Uygulama İzinleri Nasıl Değiştirilir?

Adım 1: Ayarlar Menüsünü Açın

Uygulama izinlerini değiştirmek için ilk adım, cihazınızdaki ayarlar menüsünü açmaktır. Bu genellikle ana ekranınızda bulunan bir dişli simgesi veya "Ayarlar" adı altında bir uygulama simgesi ile temsil edilir. Ayarlar menüsüne girdiğinizde, genellikle cihazınızdaki tüm ayarları yönetebileceğiniz bir dizi seçenekle karşılaşırsınız.

Adım 2: Uygulamaları Seçin

Ayarlar menüsünden sonra, izinlerini değiştirmek istediğiniz uygulamaları bulmak için genellikle "Uygulamalar" veya "Uygulama Yöneticisi" gibi bir seçenek bulacaksınız. Bu seçeneği seçerek, cihazınızdaki yüklenmiş tüm uygulamaların bir listesine erişebilirsiniz.

Adım 3: İzinleri Değiştirmek İstediğiniz Uygulamayı Seçin

Uygulamalar listesinden izinlerini değiştirmek istediğiniz belirli uygulamayı seçin. Bu genellikle alfabetik sıraya göre düzenlenmiş bir liste olacaktır. Uygulamayı bulduktan sonra üzerine dokunarak veya tıklayarak seçin.

Adım 4: İzinler Sekmesini Bulun

Uygulama bilgileri sayfasında, genellikle "İzinler" veya "İzinler ve İşlevler" gibi bir seçenek bulacaksınız. Bu seçeneği seçerek, uygulamanın hangi izinlere sahip olduğunu görebilir ve bunları değiştirebilirsiniz.

Adım 5: İzinleri Değiştirin

İzinler sayfasında, uygulamanın mevcut izinlerini göreceksiniz. İzinleri değiştirmek için genellikle bir anahtar veya onay kutuları kullanılır. İzinleri açmak veya kapatmak için ilgili anahtarları veya onay kutularını kullanarak tercihlerinizi belirleyin.

Adım 6: Değişiklikleri Kaydedin

İzinleri değiştirdikten sonra, değişiklikleri kaydetmek için genellikle bir "Kaydet" veya "Tamam" düğmesi bulunur. Bu düğmeye tıklayarak veya dokunarak yaptığınız değişiklikleri onaylayın ve uygulamadan çıkın. Artık uygulamanın yeni izinlerle çalışacağını göreceksiniz.

Uygulama izinlerini değiştirmek, cihazınızdaki uygulamaların hangi bilgilere erişebileceğini ve hangi işlevleri gerçekleştirebileceğini kontrol etmenin önemli bir yoludur. Bu adımları takip ederek, gizliliğinizi koruyabilir ve cihazınızın güvenliğini artırabilirsiniz.