Ebay, Rebuy and Co.: Attığınız cep telefonlarınızı ve dizüstü bilgisayarlarınızı çevrimiçi paraya bu şekilde dönüştürebilirsiniz

Tavşan_Tutkusu

New member
WEski akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar çekmecede biriktiğinde veya yarış bisikleti sadece yer kapladığında, ortalığı toparlamanın zamanı gelmiştir. Çözülen şeylerin çoğu geri dönüşüm merkezi için fazlasıyla iyi olacak.

O halde bunu internete koyun: Muhtemelen bir yerlerde bu şeyleri hâlâ iyi bir şekilde kullanabilecek birileri vardır. Peki en iyi fiyata nerede ve nasıl ulaşılabilir? Çevrimiçi olarak çeşitli satış ve satın alma platformları vardır.

“Finanztip.de”den Thorsten Nowag, “Doğru portalı bulmak için “Bonavendi.de” veya “Woverkaufen.de” gibi özel karşılaştırma arama motorlarını kullanabilirsiniz” diyor. Makineler ayrıca özel niş portallar buluyor ve hızlı bir fiyat tahmini sağlıyor. Çok çeşitli sağlayıcılar arayan herkes, “Zoxs.de”, “Momox.de”, “Rebuy.de” veya “Wirkaufens.de” gibi portallarda çok az çaba harcayarak kitaplardan, CD'lerden, DVD'lerden, Blu-Ray'lerden veya elektronik cihazlardan para kazanabilir. ”. .


ayrıca okuAkıllı telefonlar veya tabletler özellikle yeniden satışa uygundur. Stiftung Warentest'ten Simone Vintz, “Bunlar açıkça değerlendirilebilecek standartlaştırılmış öğelerdir” diyor. “Aynı zamanda yeni modellerin fiyatları da artıyor, bu da iyi kullanılmış olanları daha da cazip hale getiriyor.”


ayrıca oku
Hem alıcılar hem de satıcılar kullanılmış cep telefonlarıyla iyi bir anlaşma yapabilir: Yenilenmiş akıllı telefonlar için çevrimiçi mağazaları karşılaştırırken, ürün test uzmanları yüzde 50'ye varan fiyat tasarrufu buldu. Vintz, “Müşteriler yeni fiyata kıyasla ortalama üçte bir oranında tasarruf ediyor” diyor.

Kullanılmış akıllı telefonunuzu kendiniz satmak istiyorsanız “Kleinanzeigen.de”, “Ebay.de” veya “Quoka.de” adreslerinde ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. İlgili taraflar veya doğrudan alıcılar varsa Thorsten Nowag, daha ileri işlemler için ilgili platformun iletişim kanallarının ve işlevlerinin kullanılmasını tavsiye ediyor.

PayPal ödemeleri yaparken arkadaşlarınızı ve ailenizi seçmeyin


Nowag, “Entegre sohbet işlevleri en güvenli yoldur” diyor. “Asla WhatsApp'a veya özel e-postaya geçmemelisiniz ve asla banka bilgilerinizi veya kimlik kartınızı vermemelisiniz.” Platformlar saygın olmasına rağmen, para ve veri elde etmek için her türlü dolandırıcılığı kullanmaya çalışan dolandırıcılar her zaman vardır. mal.

Çoğu satış platformu, bazen kendi alıcı veya satıcı korumasıyla birlikte güvenli ödeme yöntemleri de sunar. Nowag, “İşlemin tamamı, satıcının parasını ve alıcının da mallarını almasını sağlayan platform aracılığıyla işleniyor” diyor.


ayrıca oku


Örneğin kiralamalarda, işlemler ve gelir söz konusu olduğunda bir üst sınır vardır.

Ebay veya Airbnb aracılığıyla kazanç

İşlemleri bir platform dışında ve PayPal aracılığıyla gerçekleştirmeye karar verirseniz, ödemenin kişisel olarak arkadaşlarınıza ve ailenize (“arkadaşlara para göndermek”) yapılmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Federal Tüketici Örgütleri Birliği'nden (vzbv) Carola Elbrecht, “O halde işlem, alıcı koruması tarafından korunmuyor” diye uyarıyor.

Satıcı “arkadaşlara para göndererek” ücretlerden tasarruf eder, ancak herhangi bir hususun belirsiz olması veya bir anlaşmazlık veya dolandırıcılık durumunda PayPal'ın herhangi bir açıklaması veya koruması yoktur. Daha güvenli ve önerilen seçenek, mal ve hizmet satın alımı için ödeme yapmaktır (“Bir ürün veya hizmet için ödeme yapmak”).

Alıcılar “Clevertronic”, “Rebuy” veya “Zoxs” gibi


Artık kullanılmayan ekipmanı satmanın başka bir yolu da “Clevertronic.de”, “Rebuy.de” veya “Zoxs.de” gibi alıcılar aracılığıyladır. Simone Vintz, “Verilerin internet üzerinden girilmesiyle ilk fiyat değerlendirmesi yapılıyor” diye açıklıyor. “Müşteri cihazın durumunu doğru bir şekilde değerlendirmeli ve çizikleri gizlememelidir.”

Reklamcılık:
WELT ile daha ucuz teknoloji satın alın: yeniden satın alma kuponu


Satın alma portalı daha sonra bir fiyat önerisi yapar. Kabul etmeniz durumunda çekmece akıllı telefonu ilgili platforma ücretsiz olarak gönderilebilir. İyi paketlenmiş ve – eğer bir akıllı telefon ise – SIM ve hafıza kartları olmadan, şarj edilmiş bir pil ile ve Stiftung Warentest'in tavsiyelerine göre fabrika ayarlarına sıfırlanmış.


REKLAMCILIK

KEYF

Sadece WELT okuyucularına özel teklif: Pakette 6 adet beyaz şarap!WELT ile işbirliği içinde VINOS size özel bir öne çıkan özellik sunuyor: 6 beyaz şarap + bardak seti


Akıllı telefon kontrol edildikten sonra alıcı, nihai fiyat teklifiyle birlikte sizinle iletişime geçecektir. Vintz, “Bunu kabul etmemeniz halinde ürünleriniz ücretsiz olarak iade edilecektir” diyor. Stiftung Warentest tarafından yapılan bir karşılaştırma testinde, büyük sağlayıcılar adil satın alma fiyatları ve şeffaf işlemlerle ikna etmeyi başardılar.


ayrıca oku


Almanlar nakit para tutkunları olarak görülüyor ancak banknotların ve madeni paraların modası yavaş yavaş geçiyor


Simone Vintz, “Böyle bir satın alma işlemini yalnızca aracı olarak görev yapan bir platform yerine tam hizmet sağlayıcı aracılığıyla gerçekleştirmek temel olarak daha iyidir” tavsiyesinde bulunuyor. Örneğin “Rebuy”, “Clevertronic” veya “Zoxs” için durum böyledir: Bu şirketler cihazları kendileri satın alır ve diğer şirketler için aracılık yapmazlar.

Özellikle giyim sektöründe bambaşka ürünlere de alıcılar var. Örneğin “Momox.de”, “Sellpy.de” veya “Secondlifefashion.de” gibi kullanılmış kıyafetleri paketler halinde satın alıyor.

Özellikle yüksek kaliteli markalı tekstil ürünleri veya tasarım parçaları satmak isteyen herkes, “Rebelle.com”, “Buddyandselly.com” veya “Vestiairecollective.com” gibi özel platformlarda iyi fırsatlara sahiptir. Stiftung Warentest'e göre, malların orijinalliği bazen ayrıntılı olarak kontrol ediliyor ve sıklıkla satın alma belgesinin sunulması gerekiyor.

Çevrimiçi satışlarda vergi limitleri


Ancak tüketici tavsiye merkezlerinin geri bildirimlere dayanarak öğrendiği gibi, teoride kulağa hoş gelen şeyler pratikte her zaman işe yaramıyor. Tüketiciler genellikle bir yanıt için çok uzun süre bekledikleri, teklif edilen son fiyatın ilk teklif edilen fiyattan önemli ölçüde farklı olduğu veya mallarını daha kötü durumda veya eksik olarak geri aldıkları için portallardan satın alma konusunda şikayette bulunurlar.

Bu nedenle Federal Tüketici Kuruluşları Birliği, satın alma platformlarına göndermeden önce birkaç şeyi dikkate almanızı tavsiye ediyor. Carola Elbrecht, “'Sabit satın alma fiyatı' veya 'aynı gün muayene' gibi gösterişli reklam vaatleriyle gözlerinizi kamaştırmamalısınız” diyor. Bir platform hakkında emin değilseniz öncelikle çevrimiçi incelemelere göz atabilirsiniz.


Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.Başarılı özel satıcılar uyulması gereken vergi limitlerinin olduğunu bilmelidir. Yılda 30'dan az ürün satıyorsanız ve 2.000 Euro'dan fazla kazanmıyorsanız, başka bir şey yapmanıza gerek yok.

“Finanztip.de”ye göre platformların bu limitleri aşan satıcılar için vergi kimlik numarasını sorması gerekiyor. Ancak bu, satışlardan elde edilen gelir üzerinden otomatik olarak vergi ödemeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine vergi daireleri, satıcının hâlihazırda ticari ticari faaliyette bulunup bulunmadığının tespiti ile ilgilenmektedir.